Charakteristika MŠ

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1971 jako společné zařízení - jesle a mateřská škola.

Na základě různých organizačních a personálních změn byla změněna na dvoutřídní MŠ. V současnosti je naše mateřská škola podle počtu dětí jednotřídní nebo dvoutřídní. Od 1.1.2003 je součástí právního subjektu s názvem "Základní škola a Mateřská škola, Dolní Hbity, okres Příbram", který sdružuje základní školu, mateřskou školu, školní družinu a obě školní jídelny. Zřizovatelem je Obecní úřad Dolní Hbity.

Naši mateřskou školu navštěvují kromě místních i děti z okolních obcí. Kapacita školy je 45 dětí. Děti jsou přijímány zpravidla od 3 let na základě přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání, které bývá vyhlašováno obvykle v květnu. Rozhodnutí o přijetí dítěte vydává ředitel školy.