Erasmus Days

První školní den

článek

Milí čtenáři,

máme za sebou první školní den v novém školním roce 2021/2022. Ve škole jsme přivítali 14 nových prvňáčků, kterým přejeme, aby se jim v naší škole líbilo, našli si tu kamarády a vždy vzpomínali na školu jen v dobrém. To samozřejmě přejeme i ostatním žákům. Celkem bude naší školu navštěvovat 114 žáků, a dokonce i počet hodin, které spojujeme napříč ročníky je mnohem menší, než obvykle.

Určitě jste si všimli, že se přes prázdniny hodně změnil vzhled budovy školní družiny.  Má novou střechu a pomalu se rýsuje i nová učebna školní družiny. Celá stavba by měla být hotová koncem října. Do té doby jsme nuceni operativně umístit první oddělení školní družiny do přízemí staré budovy a druhé oddělení do komunitního centra.

Ve školním roce 2021/2022 nás čekají ve škole i personální změny. Ve funkci zástupkyně ředitele končí paní Mgr. Božena Pelcnerová. V letošním roce si bude pouze „užívat“ novou laboratoř - bude učit na částečný úvazek. Nerad bych udělal nějaké faux – pas, tak se taktně vyhnu jakémukoliv číslu -  počtu let, které strávila ve funkci zástupkyně. Čemu se ale nevyhnu, je velikánské poděkování. Děkuji nejen za sebe, neboť mi celých šest let byla velkou oporou, ale děkuji i za všechny kolegy, žáky a rodiče, a to současné i minulé. Vždy vytvářela rodinnou atmosféru školy a každému se snažila co nejvíce pomoci.

Do funkce zástupkyně ředitele byla od 1. 8. 2021 jmenována Mgr. Alena Dušková. Budeme jí  do nového startu držet palce a já jí přeju, aby se jí na nové pozici líbilo.

Z rodičovské dovolené se nám vrací paní učitelka Mgr. Barbora Neužilová a úplně novou posilou našeho pedagogického sboru je  paní učitelka Mgr. Marie Reslová.

Nový školní rok přinese i plošné screeningové testování. Žáci se budou testovat celkem třikrát během prvních dvou týdnů v září. Výsledky by měly odhalit ohniska nákazy a budeme doufat, že tím pro nás skončí i celé testování a nošení roušek. Zachytil jsem mezi dětmi ve škole nový slangový výraz. Naše generace bude určitě znát výraz „jsem prga“. Dnešní školní děti používají nejčastěji výraz „jsem nega“.

A to je i moje přání do nového školního roku:

Aby všichni  byli „nega“ po celý školní rok.

Mgr. Ondřej Buralt

1. 9. 2021 Zobrazit méně