Bruslení

15. 1. 2024 Zobrazit více

Tematický zájezd do Techmanie

co napsali žáci

Ráno jsme se sešli všichni před školou a nastoupili do autobusu. Jeli jsme na tematický zájezd do Techmánie Plzeň. Když jsme dorazili, vystoupili jsme a přesunuli se do výstaviště, kde nám řekli základní informace, kam si máme dát věci a v kolik se sejdeme. Když jsme si odložili oblečení, rozdělili jsme se do skupin. Já jsem šla s Adrou, Sofčou, Pepou, Adamem, Dančou a Emou. Prošli jsme si všechny expozice. Nejvíce nás zaujalo měření síly a rychlosti. Sílu jsme si mohli změřit na desce, o kterou jsme se opřeli a rychlost na běžecké dráze. Kolem půl jedenácté jsme dostali hlad, takže jsme se najedli. Když se všichni sešli, přesunuli jsme se na 3D promítání o vesmíru. Dokument mě zaujal, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o zkoumání života ve vesmíru. Po promítání jsme se připravili na odjezd a vyrazili jsme zpátky ke škole.

I went with my school to Techmania Plzeň. My classmates said they were already there, but I never was there before. We went to Plzeň by bus for one hour. It was fun, but I was a little bit afraid, because I know my new class only for three or four weeks. I wasn’t sure who I will sit with or something like that. But I had luck! At the morning, a group of people from my class (people who are my friends now) came and started to speak with me, so I didn’t sit alone:). At Techmania we had to make little groups. I was in a group of seven people, and we had much fun. I admit that we sometimes did a little stupid things, but it was my first trip with my new class and I enjoyed it.

2. 11. 2023 Zobrazit méně

Den pro školu

setkání s odborníky z praxe

17. 10. 2023 Zobrazit více

Tematický zájezd

žáci měli na výběr ze 4 možností.

28. 9. 2023 Zobrazit více

Pro žáky 9. ročníku a jejich rodiče

první informace k přijímacím zkouškám

11. 9. 2023 Zobrazit více