Bruslení

co napsali žáci

2. 11. 2023 Zobrazit více

Den pro školu

setkání s odborníky z praxe

17. 10. 2023 Zobrazit více

Tematický zájezd

žáci měli na výběr ze 4 možností.

Milí žáci,

v tomto roce jsem se rozhodla, že vás zapojíme do rozhodování o tom, kam bychom měli v rámci tematického zájezdu zamířit. Chvilku trvalo, než jsem dostala odpověď od dopravců, ale nakonec se to povedlo, a tak vám mohu výběrovou nabídku předložit. Prosím, očíslujte vybraná místa od 1 (nejlepší místo) až po 4.

a) Terezín, Malá pevnost

Toto místo sloužilo v období 2. světové války jako koncentrační tábor. V rámci exkurze si místo společně s průvodcem projdeme a budeme mít i možnost zhlédnout film. Celkově prohlídka trvá zhruba 2 hodiny + film.

Cena vstupného je 190 Kč, cena za dopravu bude cca 450 Kč, celkem tak musíme počítat s celkovou cenou 740 Kč.

b) Praha hravě - Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě

Tato exkurze je v podobě interaktivní prohlídky Karlova mostu a s plněním úkolů po Kampě. Během exkurze se tak zábavnou formou dozvíte mnoho zajímavostí z historie těchto míst. Celkový čas exkurze je 2 hodiny. Poté budeme mít čas na společnou procházku s možností nákupu.

Cena vstupného je 160 Kč, cena za dopravu bude cca 300 Kč, celkem tak musíme počítat s celkovou cenou 460 Kč.

c) Národní galerie, Veletržní palác

Při této exkurzi se rozdělíme na dva týmy. Jeden tým bude v rámci programu "Na stopě" v galerii řešit zločin, k vyřešení případu ho navedou jednotlivé exponáty (obrazy). Zábavnou formou se tak dozví zajímavosti z oblasti umění. Druhý tým se pak zúčastní programu "Od světla k barvě", kdy se dozvíte, jak souvisí spolu světelné paprsky s barvami a v praxi si to vyzkoušíte sami, když budete experimentovat se světly a digitálními fotoaparáty.

Každá z expozic stojí 100 Kč a trvá 2 hodiny. Poté budeme mít čas na společnou procházku s možností nákupu. Cena za autobus bude cca 300 Kč. Celková cena tak bude cca 400 Kč..

d) Techmanie, Plzeň

Poslední možností je návštěva Techmanie. Celá expozice je interaktivní, a tak si na exponáty můžete sáhnout, ale i vyzkoušet, jak jednotlivé části z oblasti techniky, fyziky i chemie fungují. Kromě toho se budou moci zájemci o 3D promítání podívat na 3D film v planetáriu Techmanie. Celková doba návštěvy bude cca 3 - 3,5 hodiny podle doby, kterou nám zabera cesta sem.

Vstup do Techmanie je 170 Kč. 3D promítání je bezplatné. Cena za autobus bude cca 400 Kč. Celková cena tak bude 570 Kč.

28. 9. 2023 Zobrazit méně

Pro žáky 9. ročníku a jejich rodiče

první informace k přijímacím zkouškám

11. 9. 2023 Zobrazit více