Aktuální hygienická pravidla ve škole

OBECNÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY:

• Od žáků nebude před prvním příchodem do školy vyžadováno prohlášení o bezinfekčnosti.

• Žáci budou po dobu pobytu ve škole dodržovat zásady osobní a respirační hygieny (dezinfikovat si ruce, kašlat a kýchat nejlépe do jednorázového kapesníku a ten neprodleně vyhodit a následně si umýt ruce apod.)

• Zakazuje se vstup do školy jakékoliv osobě s příznaky infekčního onemocnění.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA:

• U vstupu do budovy školy, v každé učebně, ve školní jídelně, u tělocvičny jsou k dispozici prostředky k dezinfekci rukou v nádobách s dávkovačem.

• V co nejkratším čase po příchodu do budovy si každý provede dezinfekci rukou či si důkladně 20 až 30 sekund umyje ruce vodou a mýdlem v dávkovači a následně dodržuje hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole.

• Je nutné provádět intenzivní větrání učeben a ostatních využívaných prostor školy. Větrání učeben se provádí opakovaně, krátkodobě a intenzivně o přestávce i během vyučovací hodiny.

• Je zajištěno bezpečné osoušení rukou – vysoušeči rukou či jednorázovými ručníky.

• Pravidla pro nošení ochrany dýchacích cest:

• Každá osoba (žáci, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty ochranným prostředkem

• Z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou vyjmuty osoby s poruchou autistického spektra a osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že dotyčná osoba nemůže mít nasazen jakýkoli ochranný prostředek dýchacích cest.