Rozhodnutí o přijetí

30. 4. 2019 Zobrazit více

Den prevence – Zdravý životní styl

projektový den

Tento školní rok jsme se v rámci prevence rizikového chování zaměřili na zdravý životní styl a toto téma nás provázelo i 30. listopadu 2018 během Projektového dne prevence. Program dne byl naplánován tak, aby zahrnoval všechny složky zdraví – tělesnou/fyzickou, duševní/psychickou a společenskou/sociální.

Nejprve třídní učitelé seznámili své žáky obecně s pojmem zdraví a jeho složkami. Další hodiny byly věnovány vždy jen jedné stránce zdraví: Během tělesného zdraví se žáci přesunuli do sálu kulturního domu, kde si zahráli vybíjenou, prolezli opičí dráhu a protáhli svá těla. Duševní zdraví jsme zlepšovali relaxačními technikami. Mezi žáky se největší oblibě těšila hra Jedna ruka vede. Pro upevnění společenského zdraví jsme trénovali spolupráci a vzájemnou komunikaci. Den jsme zakončili zhodnocením jednotlivých aktivit.

Mgr. Alena Dušková

7. 12. 2018 Zobrazit méně