Vzdělávací program základní školy

Škola poznání:

• Chceme žákům poskytovat výuku včetně cizích jazyků.
  • Učíme žáky orientovat se v různých vědomostních oblastech.
  • Využíváme ve výuce moderní formy vyučování,kterými vedeme žáky k týmové práci, vzájemné spolupráci, sounáležitosti a respektu.
  • Povedeme žáky k přípravě na praktický život se zaměřením na získávání praktických dovedností a estetického cítění v rámci školních předmětů, projektů a mimoškolních aktivit.
  • Vedeme žáky k využívání komunikačních a informačních technologií, k vyhledávání různorodých informací a jejich uplatnění v praktickém životě.
  • Nabízíme žákům možnost aktivně se účastnit vědomostních, recitačních, konverzačních, sportovních a společenských akcí nejen v rámci školy.
  • Vedeme žáky k dodržování stanovených pravidel – nejen školního řádu, ale i společenského a tolerantního chování v každodenním životě.
  • Věnujeme stejnou péči nejen dětem nadaným, ale i těm, které mají ve zvládnutí učiva obtíže.

Škola přátelství:

• Respektujeme žáka jako osobnost.
  • Vytváříme prostředí, které chrání a podporuje nejen slabší žáky a přihlíží k jejich individuálním potřebám, ale zároveň stimulujeme rozvoj nadaných žáků.
  • Učíme žáky vzájemné toleranci a ohleduplnosti.
  • Podporujeme a rozvíjíme přátelskou atmosféru.
  • Upevňujeme mezilidské vztahy (věkově rozdílní žáci, žáci jiných národností, škola – rodina ).
  • Předcházíme negativním projevům chování žáků a řešíme je.
  • Vytváříme podmínky pro zdravý rozvoj dětí .