Vzpoura úrazům

10. 10. 2016 Zobrazit více

Oslavy 45. narozenin

1971 - 2016

V sobotu 24. září 2016 proběhla v Dolních Hbitech velká narozeninová oslava. A oslavencem nebyl nikdo jiný než místní mateřská škola. Bylo to právě v září roku 1971 kdy se slavnostně otevřely dveře a uvítaly první děti. Uplynulo 45 let, ve školce se vystřídala spousta zaměstnanců, na osm stovek dětí a stíny stromů, které na historických fotkách vypadají jako proutky, dnes zakrývají celou školní zahradu. Všechny pracovnice se vždy vzorně staraly o děti, zvelebovaly školku a snažily se, aby se děti cítily jako doma.  Hlavně díky jejich péči si dnes téměř každý vybaví, jakou měl značku na skříňce,  vzpomene na výtečné obědy a svačinky u malých stolků a na spoustu her a činností, které s nimi paní učitelky hrály.

Proto i my jsme o víkendu otevřeli dveře a vítali jednoho gratulanta za druhým, a bylo jich tolik, že bychom je asi těžko dokázali spočítat. Na všechny čekal bohatý program, po úvodních proslovech předal pan starosta Obce Dolní Hbity Ing. Jan Michálek dárek za všechny zastupitele. A nebyl to dárek ledajaký. Obec věnovala školce k výročí nové šatní skříňky, lavičku do šatny a ochranné sítě na venkovní pískoviště.

Když „holky z naší školky“ sfoukávaly svíčky na narozeninovém dortu, muselo být určitě jedno z přání, které měly, aby se celá akce vydařila. Hned poté totiž roztančil celou školku folklorní soubor Kamýček, paní  Tereza Těšínská nám při svém workshopu „Škola klaunů“ ukázala, že není třeba žádných velkých triků, aby se zabavila celá kopa dětí, divadlo Rolnička uvedlo Medvědí pohádky a celou akci ukončily svým vystoupením dolnohbitské mažoretky.

A aby dospěláci nebyli ochuzeni o kulturu, i pro ně byla připravena jedna specialita. Na páteční a sobotní večer si připravil dolnohbitský divadelní spolek Rafanda dvě benefiční představení Ženský boj, které je volně zpracováno na motivy V. K. Klicpery. Celý výtěžek předali ochotníci naší mateřské škole k narozeninám.

Nakonec bych chtěl poděkovat za velikou podporu, které se nám dostalo. Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit, děkuji divadelnímu spolku Rafanda a jejich divákům, děkuji ale i rodičům, prarodičům a kamarádům, dále bezvadné obsluze Kamile a Františku Hlinovským, Kateřině Kopáčkové a Martinu Pileckému, SDH Dolní Hbity, TJ Sokolu Dolní Hbity, p. Karlu Rysovi a všem ostatním, v čele s Obcí Dolní Hbity.

Hlavní díky patří ale zaměstnancům – paní Mileně Větrovské, Vladimíře Pražákové, Michaele Spilkové, Ivetě Fejtové, Aleně Kášové a rovněž děvčatům z jídelny za čas a úsilí, které věnovali celým oslavám.  A velké poděkování patří i bývalým zaměstnankyním, některé přišly mezi nás, některé k nám už bohužel přijít nemohly.

Asi nejvíce nám chyběly bývalá dlouholetá ředitelka MŠ paní Miloslava Válová a dlouholetá školnice paní Květuše Ročková, které nás obě navždy opustily letos v dubnu. Doufám, že ze shora viděly, jak se školka zaplnila lidmi, smíchem dětí a dobrou náladou tak, jak to ve školce bylo za jejich časů.

Rozloučím se slovy klasika: „Nechť mocný Křasonoš chrání naši Mateřskou školu před všemi, kteří by jí chtěli ublížit.“ (pozn. Křasonoš je bájná dolnohbitská postava, která žije na vrchu Křasovka)

fotografie zde

28. 9. 2016 Zobrazit méně

1. září 2016

první den ve školce

1. 9. 2016 Zobrazit více

18. 6. BRIGÁDA NA ZAHRADĚ

Zveme všechny tatínky na brigádu - oprava plotu, nátěr herních prvků a pískoviště.

31. 5. 2016

Kritéria pro zařazení dítěte do předškolního vzdělávání

10. 5. 2016 Zobrazit více

VÝSLEDKY PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ NA ŠKOLNÍ ROK 2015/ 2016