Sběrové akce

Školní provoz s sebou přináší i mnoho odpadu. V rámci EVVO (environmenální výchovy, výuky a osvěty) na škole, se snažíme odpady třídit a recyklovat. Pravidla třídění odpadu vštěpujeme do dětí již v mateřské škole. Ve škole je v každé třídě umístěn koš na separovaný odpad. Třídí se zvlášť plasty, papír a komunální odpad. Kromě těchto "základních" druhů odpadu třídí či sbírá naše škola i jiné druhy odpadu:

a) BATERIE

b) elektroodpad

c) tonery a cartridge

d) PET víčka

e) hliník

f) zářivky a žárovky

Mimo to, organizuje naše škola v letošním roce i jednorázové sběrové akce. A co že se v Dolních Hbitech sbírá?

a) PAPÍR

b) KAŠTANY A ŽALUDY

c) LÉČIVÉ BYLINY

Ve všech případech dostáváme za nasbírané suroviny odměny, ať už finanční, věcné či ve formě bodů do ekologických soutěží. Chcete - li podpořit Vaši školu, pojďte s námi sbírat. Pro bližší informace stačí rozkliknout výše uvedené jednotlivé komodity.

Baterie

Které baterie jsou sbírány?

ANO:

baterie

Všechny typy baterií používaných v domácnosti (ze svítilen, hraček, elektroniky, dálkových ovladačů, hodin, budíků, zvonků, mp3 přehrávačů, mobilních telefonů apod.)

Velikost: knoflíkové články, mikrotužkové a tužkové baterie, malé a velké monočlánky ploché baterie i 9V hranaté baterie a dobíjecí baterie lehčí než 1 kg Baterie se musí svými rozměry vejít do otvoru ve sběrném boxu 9 x 5 cm

NE:

Rezavé, rozbité nebo tekoucí/lepkavé baterie

Autobaterie a jiné baterie s tekutým elektrolytem

Baterie nebo akumulátory z průmyslových podniků (takové baterie nemají obvykle komerční nálepku, mohou z nich vyčnívat kontaktní drátky a podobně)

Plně nabité baterie

Baterie těžší než 1 kg

Jaká jsou základní bezpečnostní pravidla?

Nesbírejte rezavé, poškozené nebo tekoucí lepkavé baterie. Sbírejte pouze typy baterií popsané výše a zobrazené na fotografii.

Nesbírejte nabité nebo nové baterie.

Nehrajte si nebo žádným způsobem nemanipulujte se sebranými bateriemi.

Pokud se dotknete tekoucí nebo rezavé baterie, ihned si omyjte ruce mýdlem a vodou.

Do sběrných boxů nevhazujte odpadky ani jiné věci.

Sběr papíru

papir