Sběrové akce

Zahájení školního roku

1. 9. 2015 Zobrazit více

Úvodní slovo ředitele

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy,

prázdniny se přehouply do druhé poloviny a 1. září se nezadržitelně blíží. V letošním roce čeká naši školu mnoho změn.

První změnu jste všichni již zaregistrovali – ze školy odešla paní ředitelka Mgr. Vlasta Pecková. Chtěl bych jí ještě jednou poděkovat za všechny roky, které ve škole působila, za práci, kterou zde odvedla, a za školu a školku, které jsem na konci července převzal. Prostory školy i školky se mi moc líbí a těším se, až je v září naplní natěšení školáci i předškoláci.

A kdo že je nový ředitel? Jmenuji se Ondřej Buralt, vystudoval jsem Univerzitu Karlovu obor učitelství geografie – matematiky a působil jsem na příbramských školách jako učitel. Chtěl bych vytvořit ve škole příznivé klima, aby každý věděl, že může za mnou se svým problémem kdykoliv přijít a já se mu budu snažit pomoct.

Velké změny čeká i pedagogický sbor. Musím pro Vás hledat nové učitele za ty, kteří odešli na konci školního roku. I těm děkuji za práci, kterou odvedli. Budu se snažit najít pedagogy, které jejich práce baví, aby výuka bavila i žáky. Musíme si uvědomit, že škola je zde hlavně pro žáky.

Především ale děkuji těm, kteří zůstali. Je před námi dlouhý maraton a jsem rád, že budeme mít v týmu tyto zkušené pedagogy.

Školní rok 2015/2016 bude pro všechny ročníky (od prvňáčků, kteří se už nemohou školy dočkat, až po deváťáky, na které letos čekají tolik důležité přijímací zkoušky) hodně náročný. Byl bych rád, aby utichly emoce, které provázely loňský školní rok. Je potřeba se plně soustředit na výuku, rozvoj dovedností, vědomostí a klíčových kompetencí. Doufám, že se nám všem podaří najít si k sobě cestu.

Přeji všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy dobrý vstup do školního roku 2015/16.

Mgr. Ondřej Buralt, ředitel

3. 8. 2015 Zobrazit méně