Rozhodnutí o přijetí

Den prevence - NAŠE TŘÍDA

projektový den

Den prevence Bezpečné klima školy – Naše třída

Tento školní rok bychom se v prevenci chtěli věnovat tématu Bezpečné klima školy. Klima školy utváří hlavně lidé - tedy pedagogové a žáci. Proto jsme se v rámci Dne prevence Naše třída 22. 11. zaměřili na budování kvalitních mezilidských vztahů. Žáci se ve svých třídách a se svou třídní učitelkou věnovali aktivitám, na které při běžné výuce nezbývá dostatek času.

Nejprve hráli poznávací hry, kdy se dozvěděli o svých kamarádech i o sobě samých mnoho nového. Dále pracovali na budování vzájemné důvěry. Zkoušeli různé pohybové aktivity ve dvojicích i ve skupině. Také se učili navzájem chválit, což mnoho žáků ocenilo jako příjemnou a v životě málo obvyklou aktivitu. Nakonec diskutovali o tom, jak by měl/mohl vypadat ideální třídní kolektiv. Vše shrnuli na plakátky, které si vystavili ve třídách.

Žáci hodnotili tento den velmi kladně, zažili společně mnoho legrace a poznali své spolužáky i pedagogy trochu jinak.

Mgr. Alena Dušková

Školní metodik prevence