Evropský den jazyků

7. 6. 2017 Zobrazit více

Den dopravní výchovy

dopravní soutěž družstev

Dne 27. 4. 2017 se konal Den dopravní výchovy, kdy si žáci zopakovali a procvičili své poznatky ze silničního provozu. Program byl rozdělen do dvou částí. Nejprve žáci pracovali ve svých třídách. Děti z I. stupně vytvářely myšlenkové mapy k tématu Dopravní výchova, zatímco II. stupeň zpracovával policejní statistiky z roku 2016 týkající se nehodovosti na českých silnicích.

Druhá část dne probíhala na 5 stanovištích. Smíšené skupiny žáků si na jednotlivých stanovištích mohly prakticky ověřit své znalosti z pravidel silničního provozu, dopravních značek a křižovatek, první pomoci, vybavenosti jízdního kola. Největší úspěch sklidila stanoviště – jízda zručnosti a natáčení vlastního preventivního spotu. Na jednotlivých stanovištích získávaly skupinky body a vyvrcholením dne bylo vyhlášení vítězů.

Mgr. Alena Dušková

2. 5. 2017 Zobrazit méně