Veletrh středních škol 2022

koná se v Příbrami 19.9.2022

10. 9. 2022 Zobrazit více

Výskyt planých neštovic ve škole

neštovice

8. 6. 2022

výjezd do Polska

26. 5. 2022 Zobrazit více

Divadlo – A lidé žijí. Abdul

divadelní představení ve škole

Divadlo – A lidé žijí. Abdul

Tento rok jsme bohužel kvůli epidemii nestihli navštívit divadlo, a tak jsme si ho pozvali k nám do školy. Uskutečnilo se dne  11.2. 2022.

Bylo to ale trochu jiné divadlo, než jaké jsme zatím viděli. Paní učitelka Reslová společně s panem Davidem Zelinkou si pro nás připravili představení s názvem „A lidé žijí. Abdul“. Učebna devátého ročníku se na tři hodiny proměnila v improvizované jeviště s  hledištěm. Děj, který jsme celou dobu napjatě sledovali, se odehrával v Čečně v devadesátých letech v období obou válek. Byl plný naděje, důstojnosti a nepochopitelné lidskosti. Příběhy a scénář jsou sestaveny z motivů a vyprávění přímých účastníků a svědků událostí. Jelikož bylo několik příběhů v jednom ději, které nebyly nijak ohraničené, museli jsme představení pečlivě vnímat, abychom mu dobře porozuměli. Po jeho skončení jsme si sedli do kruhu a společně diskutovali a sdíleli svoje dojmy a pocity. Přemýšleli jsme nad pojmy, jako jsou vina nebo trest, ptali jsme se na věci, které nám nebyly jasné a potřebovali jsme je vysvětlit.

Myslím si, že za nás mohu říci, že se nám představení líbilo. Bylo jiné, než jsme doposud viděli, nutilo nás k přemýšlení… a získali jsme nový pohled na život v Čečenské republice.

Tereza Ella Žáková

9. 3. 2022 Zobrazit méně