ODHLAŠOVÁNÍ OBĚDŮ

Výskyt COVID-19 ve škole

info

Vážení rodiče,

z důvodu výskytu COVID-19 ve škole, byla vytrasovaným žákům z 1., 2., 3., 4. a 5. třídy nařízena karanténa. Rodiče žáků byli informováni o postupu – zejména o tom, že dítěti byla nařízena karanténa, která bude dle platných pravidel trvat minimálně 7 dní ode dne posledního kontaktu s nemocnou osobou.

Pro ukončení protiepidemických opatření po 7 dnech od posledního kontaktu s osobou pozitivní na COVID-19 je potřeba nechat dítě otestovat PCR testem na přítomnost viru SARS-CoV-2, a to mezi 5. a 7. dnem, nejpozději do 10. dne, od posledního kontaktu s pozitivní osobou. V případě, že se v průběhu nařízených protiepidemických opatření objeví příznaky onemocnění COVID-19, je následně povinné absolvovat PCR test.

seznam odběrových míst je také na stránkách https://testovani.uzis.cz

V případě pozitivního výsledku testu, bude dítě minimálně na 14 dní od testu v izolaci a do školního kolektivu se bude moci vrátit po uplynutí minimálně 14 denní izolace a zároveň pokud nebude mít 3 dny zpětně žádné příznaky nemoci.

Pokud bude výsledek testu pozitivní informujte o tom, prosím, ihned vedení školy a také Krajskou hygienickou stanici  hdm_pb@khsstc.cz

Pokud bude výsledek testu negativní, informujte o tom, prosím, pouze školu.

V pondělí 3. 1. 2021 proběhne screeningové testování antigenním testem ve škole.

Děkujeme za spolupráci

Mgr. Ondřej Buralt