Den s plyšákem

Tematický zájezd

Planetárium a Mořský svět

Tematický zájezd- Planetárium, Mořský svět

Všichni jsme v úterý ráno vyčkávali natěšeni před školou na autobusy, kterými jsme se následně dopravili do Prahy. Vyrazili jsme tentokrát úplně všichni, malí i velcí, prostě celá škola. Jako první jsme navštívili planetárium, kde jsme se dozvěděli plno nových věcí o vesmíru. Viděli jsme různé hvězdy a galaxie. Také jsme si mohli zakoupit hezké suvenýry (například magnetky, turistické známky). Následně jsme přešli do Mořského světa, kde jsme viděli nespočet druhů mořských ryb. Nejvíce mě zaujal žralok, který si plaval mezi ostatními rybkami. Také jsme zahlédli piraně, rejnoky a rybku Nemo. Dnešní den jsme si všichni moc užili.

-VG-

Výlet do planetária a Mořského světa

Ráno jsme v 7:35 odjeli do Prahy. Vystoupili jsme na malém parkovišti poblíž Mořského světa a odtud se vydali do planetária. V planetáriu jsme viděli mnoho kosmických objektů a také slyšeli spoustu informací o vesmíru a Zemi. Pozorovali jsme v obrovské kopuli planety, vesmír, hvězdy a souhvězdí. Po filmu byla přestávka na svačinu a pití. Poté jsme se pomalu přibližovali k mořskému světu. Tam bylo hodně akvárií a rybiček. Mořský svět měl dvě patra plná mořských živočichů, mohli jsme si je sami prohlížet. Poté už následoval odjezd domů. Příjezd ke škole byl v 14:30, rozloučili jsme se s kamarády a p. učitelkami a odjeli jsme všichni domů vyprávět své nové zážitky.

-MK-

Výlet do Prahy

Dne 9. 11. jsme se sešli jako každý den před školou v půl osmé a pak jsme odjeli na výlet do Prahy. Exkurze se zúčastnili žáci 1. i 2. stupně, jeli jsme tedy třemi autobusy. Výlet jsme zahájili návštěvou moc hezkého planetária s napodobeninou raketoplánu. Tam jsme dostali spoustu zajímavých informací o vesmíru. Obzvláště se nám líbilo prostorové zobrazení hvězd a planet. Poté jsme si mohli koupit malé dárečky pro vzpomínku. Po planetáriu jsme šli do Mořského světa. Tam byla spousta akvárií s rozmanitými druhy ryb od metrového žraloka po malého klauna očkatého. Výlet se nám moc líbil.

-MA-

Fotografie budou k prohlédnutí zde

15. 11. 2021 Zobrazit méně

Nový automat