Výsledky sběru papíru

Evropský projekt- Let's Learn Together - LLT

Evropský projekt- Let's Learn Together - LLTErasmus+

Evropský projekt- Let's Learn Together - LLT

Základní škola v Dolních Hbitech se stala koordinátorem projektu Let's Learn Together - LLT, ve kterém spolupracuje se školami v Litvě a Německu. Projekt, který je financován v rámci programu Erasmus+, se měl konat v letech 2020 - 2022, ale kvůli epidemii koronaviru jsme zažádali o jeho prodloužení o 12 měsíců. Mobility se díky koronavirové krizi nemohly konat, a tak se první aktivity konaly online. První aktivitou se stala přípravná schůze učitelů, následovaly aktivity přes platformu eTwinning, poslali jsme si vzájemně vánoční videa a pozdravy a konečně uskutečnili i první online aktivitu se žáky 5.- 8. ročníku. Jaká to byla aktivita, Vám ve svém článku přiblíží žák 8. ročníku.

Žáci Základní školy v Dolních Hbitech se zapojili do projektu Erasmus+ s názvem Let's Learn Together – LLT. Spolupracovat spolu začaly tyto tři státy- Litva, Česko, Německo.

A nastaly velké přípravy. Nejdříve jsme vytvořili prezentaci s důležitými informacemi o našem státu. Vybraní žáci z 5. - 8. ročníku, kteří se aktivity zúčastnili, se pečlivě zdokonalovali v anglickém jazyce. Dne 10. června vše vypuklo. Měli jsme menší obavy, zda vše zvládneme. Čtvrtou vyučovací hodinu jsme se všichni vzájemně propojili. Nejdříve jsme se pozdravili a sdělili si o sobě základní informace. Poté jsme představili svou prezentaci stejně jako ostatní státy. Musím říci, že byly nádherné a opravdu povedené. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, poznali jsme jiné země. Následoval kvíz Kahoot s 30 otázkami. To bylo velmi zábavné. V závěru byl vyhlášen vítěz.

Aktivita projektu Let's Learn Together - LLT se nám velice líbila. Nejenže jsme získali nové poznatky, ale hlavně jsme se zbavili strachu z mluvení v anglickém jazyce před ostatními dětmi. Děkujeme paní učitelce Boženikové za vedení celého projektu.

Luděk Šimek

ZŠ Dolní Hbity