Výsledky sběru papíru

13. 9. 2021 Zobrazit více

Rodičovská kavárna

pozvánka

Dovolujeme si Vás jménem projektu MAP II ORP Příbram pozvat na dvě online akce pro rodiče našich dětí.

Rodičovská kavárna vznikla na podkladě zkušeností z mnoha škol, kdy jsme byli zvyklí se setkávat s rodiči  na večerních seminářích na různá témata a mnohým rodičům setkávání s lektorkou chybělo.  Proto přicházíme s nápedem - rodičovská kavárna u počítače, kdy si alespoň jeden z rodičů v klidu  a pohodlně sedne, uvaří si kávu. A najednou má na chvíli možnost v této šílené zrychlené době, kdy je většina rodičů přetížena vším, co se okolo nich děje včetně zabezpečení distanční výuky vlastních dětí, home office, nebo běháním mezi prací a dítětem doma apod., popovídat si s lektorkou o různých tématech týkajících se dětí, školy, výchovy apod. Těchto rodičovských kaváren se již uskutečnilo opravdu mnoho a rodiče kvitují možnost se jich účastnit.

29.9.2021  od 17:00  (2 vyuč. hodiny+ 1 hodina konzultací) Rodičovská kavárna on-line Jak posílit duševní zdraví nejen dětem a nejen v koronakrizi a sám zůstat v klidu

Lektorka si připravila  povídání s rodiči o charakteristikách současného dětství, o tom, jak je těžké zvládat distanční výuku a návrat do školy, jak mohou rodiče pomoci, také o tom, jak lze dítě posílit a pomoci mu zažít úspěch a zacyklit v úspěchu.  Problémem může být zacyklení v neúspěchu. Jak být rodičem, který dokáže vlastní dítě posilovat a zajistit mu tak dostatečné sebepojetí a sám sebe zbytečně nestresovat.

Často je i na Vás, jak se kavárna odvíjí, protože je vhodné, když se připojujete, mluvíte a zeptáte se i na to, co Vás pálí. Nikdo Vás však nenutí, můžete jen přijít a  chvíli si odpočinout a mlčet.

Zájemci se mohou přihlásit zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 20.9.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašleme včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář - https://forms.gle/o7ofgpMerDEyDqC88

12.10.2021 od 17:00 (2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací) Rodičovská kavárna on-line Jak předcházet šikaně a kyberšikaně u vlastních dětí

Povídání o znacích šikany a kyberšikany, jejich odlišnostech, možnostech rodiče tomuto alespoň částečně předcházet, hledání společných cest. Co mohu já jako rodič udělat, aby moje dítě mělo dostatečné sebepojetí, jak ho mohu ochránit? Čeho si všímat? Jak být proaktivní v prevenci? Opět je i na Vás, jak se on-line kavárna odvíjí, protože je vhodné, když se připojujete, mluvíte a zeptáte se i na to, co Vás pálí. Nikdo Vás však nenutí, můžete jen přijít a  chvíli si odpočinout a mlčet.

Zájemci z naší školy se mohou přihlásit zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 2.10.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašleme včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář - https://forms.gle/G9pdJfxt6pTg5pwu8

13. 9. 2021 Zobrazit méně