Ošetřovné při karanténě - aktuální informace

ošetřovné

úřední hodiny pro vyzvednutí tiskopisu:

pondělí 30. 3. 2020  8:00 -10:00 v ředitelně ZŠ

(jindy po telefonické dohodě či emailem)

(informace z ČSSZ)

Končí mi ošetřovné na dítě mladší 10 let z důvodu uzavřené školy či školky, co mám dělat?

Nepanikařte! Nepotřebujete žádný papír, i nadále můžete zůstat doma, dokud školu/školku neotevřou.

Teď vám sice chvíli nepoběží dávka ošetřovného, ale v úterý (24. 3.) podpořili poslanci zákon o prodloužení ošetřovného. Ten zajistí, abyste ošetřovné dostali i zpětně, pak Vám bude proplacena celá doba, po kterou jste byli doma. Změny musí ještě projednat Senát (jednání je naplánováno již na středu 25. 3.) a podepsat prezident republiky.

Pro svůj klid zavolejte do práce, že škola/školka je stále zavřená. Zaměstnavatel vám ze zákona musí absenci v práci omluvit.

NYNÍ, PROSÍM, NEŽÁDEJTE O OŠETŘOVNÉ, je nutné počkat na schválení zákona, a pak Vám co nejdříve poskytneme nové informace. Sledujte naše webové stránky.

Ošetřovné prý bude pro děti do 13 let, můžu si už dnes požádat o ošetřovné?

Návrh zákona předpokládá, že nárok na ošetřovné se rozšíří i na péči o děti starší 10 let - nejpozději do 13. narozenin. Tuto změnu v úterý (24. 3.) poslanci také podpořili. Změny musí ještě projednat Senát (jednání je naplánováno již na středu 25. 3.) a podepsat prezident republiky.

NYNÍ, PROSÍM, NEŽÁDEJTE O OŠETŘOVNÉ, je nutné počkat na schválení zákona, a pak vám co nejdříve poskytneme nové informace. Sledujte naše webové stránky.

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let.

bližší informace zde

Tiskopis si vytiskněte,(ke stažení zde) popřípadě si jej vyzvedněte ve škole.

23. 3. 2020 Zobrazit méně

Jak bylo na lyžáku