Jak bylo na lyžáku

článek

Lyžařský výcvik 19 – 24. 1. 2020

I letos jsme se opět zúčastnili lyžařského výcviku v termínu od 19. 1. do 24. 1. 2020. Naše ubytování se nacházelo nedaleko Železné Rudy vedle skiareálu Špičák. A i když nám zimní počasí moc nepřálo, čekaly na nás dvě zasněžené sjezdovky – jedna modrá a jedna červená. Toho jsme využili a na svah jsme chodili zlepšovat naší techniku každý den.

Na sjezdovkách jsme byli většinou rozděleni do dvou nebo tří skupin podle našich dovedností. Každou skupinu vedl jeden z instruktorů, který se vždy snažil o náš nejlepší výkon. Díky nim jsme se všichni o něco zlepšili v lyžování.

Každý den nás po večeři čekal společný večerní program. Ve společenské místnosti jsme se více poznali, zahráli jsme si mnoho her nebo jsme si třeba připravili svojí vlastní - Miss lyžák. Především jsme se ale hodně nasmáli a užili si spoustu legrace.

V úterý jsme si udělali pěší túru do Železné Rudy. Za odměnu jsme poté vyrazili do místní kavárny na horkou čokoládu a výborný dortík.

Ve středu a ve čtvrtek si někteří z nás mohli vyzkoušet jízdu na snowboardu. Opět jsme se naučili nové věci a svoje schopnosti jsme zdokonalili.

Poslední večer pro nás byla připravena diskotéka na rozloučenou. Tam jsme si společně zatančili a zahráli několik her, u kterých jsme se všichni nasmáli. Také jsme vyhlásili vítěze již tradičního slalomu na lyžích. Rozdávali se ceny i za nejlepší výkon nebo třeba nejlepší pád na sjezdovce.

Každý si z tohoto lyžáku odvážíme nejenom nespočet krásných zážitků plných smíchu a legrace, ale také nové dovednosti a schopnosti ze svahu.

Barbora Dušková

fotografie zde