Posíláme pozdravy!

Milí rodiče školkových dětí,

Milí rodiče školkových dětí,MŠ Dolní Hbity

především vám i vašim blízkým přejeme mnoho zdraví, ale také spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků s vašimi dětmi, na které máme nyní neplánovaně více času!

Jarní dny nám přináší nejen hezké počasí, ale také více možností, jak s dětmi rozvíjet jejich dovednosti, znalosti a především společně prožívat mnoho radosti.

Děti v předškolním věku není nutné zatěžovat „školskými úkoly“, ale je mnoho možností a způsobů, které přirozeně rozvíjejí jejich dovednosti i znalosti potřebné pro budoucí život.  Proto vám nabízíme několik jednoduchých možností, jak prospěšně trávit čas s dětmi:

• čas dětem věnujte cíleně: povídejte si, vyprávějte příběhy, rozvíjejte jejich slovní zásobu, věnujte se nápravě řeči;

• podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…);

• zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…);

• dbejte na pravidelný režim;

• podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…);

• zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…);

• s dětmi se pokuste každý den číst a o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky;

• společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry;

• využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…);

• povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje; když se tedy samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

• využijte hezkého počasí k práci na zahradě, vycházkám do přírody, pozorování ptáků, jarních květin…

Zvláště pro děti, které se s námi letos loučí a v září půjdou do první třídy, jsou tyto činnosti velmi důležité!

Blížící se Velikonoční svátky oslavte společně nejen barvením vajíček, pečením beránka, pletením pomlázky a výzdobou ale například také hledáním velikonočního zajíčka na zahradě.

Kreativitě se meze nekladou a my se velice těšíme, až nám děti budou vyprávět, co vše zažily a jak si užily volné dny s vámi.

Pro inspiraci nahlédněte zde: https://prosisu.blogspot.com/search/label/Obdob%C3%AD%20JARO

www.predskolaci.cz

Po Velikonocích přidáme další náměty

Zdraví vás i vaše děti všichni zaměstnanci naší mateřské školy.

7. 4. 2020 Zobrazit méně

Zápis do MŠ

zápis

6. 4. 2020 Zobrazit více

UZAVŘENÍ MŠ

16. 3. 2020 Zobrazit více

Jarní tvořivé odpoledne v mateřské škole zrušeno!!!!

Jarní tvořivé odpoledne v mateřské škole zrušeno!!!!Z důvodu vyhlášení nouzového stavu jsou všechny společné akce MŠ zrušeny.

6. 3. 2020

Fotografování v MŠ - zrušeno

Fotografování v MŠ - zrušenoCOVID-19

2. 3. 2020

Vyšetření očíček od společnosti Prima Vizus.

V MŠ dne 23.1. 2020 od 10:00 hod.

14. 1. 2020 Zobrazit více