Přihlášení do Teams

online setkávání

12. 3. 2021 Zobrazit více

Distanční výuka nejen pro předškoláky

Distanční výuka nejen pro předškolákyTéma: Řemesla, povolání (II.část)

4. 3. 2021 Zobrazit více

Distanční výuka nejen pro předškoláky

Distanční výuka nejen pro předškolákyTéma: Řemesla, povolání (I. část)

28. 2. 2021 Zobrazit více

Informace pro děti v karanténě

info

Na základě mimořádného opatření ministra zdravotnictví č.j. MZDR 40555/2020-1/MIN/KAN ze 24. září 2020, čl. II, bod 2 a 4 se s účinností od 25.9. 2020 do odvolání,

nařizuje provést všem osobám, včetně dětí bez ohledu na věk, kterým byla nařízena karanténní opatření, v rozmezí  5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději do 10. dne, RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Provedení testu je tímto opatřením nařízeno všem osobám v karanténě bez rozdílu.

Bod 4, uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.

Mimořádné opatření jasně uvádí, že se jedná pouze o případy osob bez příznaků, kdy se test nepodaří provést, čímž je myšlena situace výjimečná, kdy v provedení testu brání překážka např. v podobě nedostatečné kapacity laboratoří nebo obtíží s vystavením elektronické žádanky na vyšetření.

Mimořádné opatření nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Důsledné provádění testování osob v karanténě, umožní odhalit další případné infikované osoby, izolovat je a vyhledat jejich další kontakty.

Testování je tak důležitým nástrojem k zabránění šíření epidemie onemocnění covid-19.

Důrazně se nařizuje v tomto smyslu, mimořádné opatření ministra zdravotnictví dodržovat, a to jak všem zapojeným poskytovatelům zdravotních služeb, tak všem krajských hygienickým stanicím a Hygienické stanici hlavního města Prahy.

MUDr. Jarmila Rážová, Ph. D

náměstkyně pro ochranu a podporu veřejného zdraví a

hlavní hygienička ČR

Pokud se nemůžete spojit s Vaší dětskou lékařkou, kontaktujte Krajskou hygienickou stanici Příbram, kde Vám rovněž vystaví žádanku na PCR testy.

Oddělení hygieny dětí a mladistvých – Příbram

• telefon:  318 622 055

Seznam odběrových míst (RT - PCR testy)  zde

Potvrzení o negativním testu bude hlavní podmínkou pro opětovný nástup do MŠ.

23. 2. 2021 Zobrazit méně

Masopustní dopoledne

Masopustní dopoledne18.2.2021 v MŠ

16. 2. 2021

Mrzne a mrzne a mrzne, ten, kdo se neschovává zmrzne.

Mrzne a mrzne a mrzne, ten, kdo se neschovává zmrzne.Ledové bábovky v MŠ nachystané.
Užívejte krásné zimy spolu s dětmi a zkuste si je doma také ????

11. 1. 2021