Pocta hasičům- literární soutěž

Vymyslet a napsat smysluplnou báseň je velice těžké. V hodinách literatury se o to přesto snažíme. Děti se seznamují s pojmy poezie, sloka, rým, verš… A pak už jen trocha fantazie a můžeme začít. Poezii píšeme nejen při vyučování, ale pravidelně se účastníme různých soutěží. V měsíci únoru jsme se rozhodli vzdát hold našim hasičům a přihlásili se do soutěže MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR s podtitulem „100 let nás zachraňují“. Do soutěže se přihlásilo 330 dětí z různých škol. Vyhlášení výsledků proběhlo až v září. S velkou radostí jsme přijali informaci, že na krásném 3. místě se v kategorii 2. stupeň ZŠ umístila naše žákyně z 8. ročníku- Barbora Dušková. Velmi nás to potěšilo. Barče gratulujeme a děkujeme jí za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Vršecká

Hasiči

Barbora Dušková

Kdo když hoří, kdo nás spasí,

kdo vždy oheň dobře hasí?

Kdo má dlouhé hadice?

Kdo se snaží nejvíce?

Odpověď je na to lehká velmi,

HASIČI, ti co nosí bílé helmy.

Každý z nich odvážný být musí,

hodně při své práci zkusí.

Červeným autem rychle přijedou,

vždy skvělou práci odvedou.

Respekt náš vždy za to mají,

100 let dneska oslavují.