Evropský den jazyků

projektový den

Evropský den jazyků

Dne 19. září proběhl na naší škole Projektový den evropských jazyků. Žákům 1. stupně byla přiřazena témata. Nejmladší žáčci (1.,2. roč.) předváděli tance různých zemí. Starší děti (3., 4. roč.) dramatizovaly známé pohádky a naši nejstarší na 1. stupni ztvárnili téma Lidé v evropských zemích. Na 2. stupni si žáci téma vylosovali. Šesťáci si pro nás připravili zajímavosti o sportovcích, sedmáci jídlo napříč Evropou. Osmáci nás vzdělávali v tématu Spisovatelé a deváťáci si vylosovali hudební skladatele. Třídy si mohly zvolit libovolné formy a metody práce, takže se zpívalo, tancovalo, dramatizovalo a také jedlo. Se spolužáky i s tř. učitelkami jsme se shodli na tom, že tento den patřil mezi nejpovedenější projektové dny.  Moc jsme si to užili a navíc se toho spoustu dozvěděli. Naši snahu ocenili i pan ředitel O. Buralt., paní zástupkyně B. Pelcnerová a paní učitelka P. Svobodová, kteří se na závěrečné prezentace přišli podívat.

fotogalerie zde

Gabriela Grebeňová