Evropský den jazyků

20. 9. 2017 Zobrazit více

II. Den prevence

internet

V letošním roce jsme se v rámci prevence zaměřili na téma Netolismus tj. závislost na moderních technologiích a sociálních sítích.

Během I. Dne prevence 22. 12. 2016 se žáci seznámili s projevy a příznaky netolismu a v anonymních dotaznících odhalili své zkušenosti s touto problematiku.

Dne 5. 6. 2017 proběhl II. Den prevence zaměřený na rizikové chování spojené s užíváním internetu – na problematiku kyberšikany, kyberstalkingu, kybergroomingu. Nejmenší žáci zhlédli krátké spoty upozorňující na nebezpečí falešné identity na internetu a vyrobili leporelo shrnující důležité postupy v případě nebezpečí  z internetu. Starší žáci se podrobněji zaměřili na jednotlivé typy rizikového chování /kyberšikana, kyberstalking, sexting, kybergrooming/, zpracovali informační plakát, namalovali trička a prezentovali získané poznatky svým spolužákům. Nejzdařilejší práce si lze  prohlédnout v přízemí školy. Souhrn informací o této problematice obdrží i zákonní zástupci ve formě informačního letáku.

8. 6. 2017 Zobrazit méně

Exkurze do Bedny