Rozhodnutí o přijetí

2. stupeň

Tematický zájezd – Terezín, Lidice

2. stupeň

Přátelské vztahy mezi dětmi a schopnost přizpůsobit se životu v multikulturní společnosti patří mezi naše cíle po celý školní rok. Proto jsme se rozhodli tentokrát uspořádat tematický zájezd na téma, které je temnou součástí českých dějin. Prohloubením znalostí o této problematice chceme vést děti k toleranci a upevnit v nich znalosti o základních lidských právech.

Dne 14. května jsme ráno vyrazili do Terezína, kde jsme navštívili Malou pevnost. Tato původně vojenská pevnost sloužila později jako vězení. Celou pevnost jsme prošli i s odborným výkladem, navštívili jsme kino, kde jsme zhlédli dokumentární film.

Následovala cesta do Lidic. Tam jsme navštívili expozici A nevinní byli vinni…Měla vzpomínkový charakter, obsahovala autentické archivní materiály, videa, fotografie. Pokračovali jsme do počítačové učebny, kde si žáci prohlédli dochované fotografie a diskutovali o historických událostech s paní průvodkyní. Vyvrcholením byla prohlídka pietního území, kde nás zaujaly hlavně sochy lidických dětí.

Celý tematický zájezd se stal pro nás všechny velmi emotivním. Cesta domů pak byla hlavně o přemýšlení, dojmech, sdílení zážitků…

Mgr. Jana Vršecká

15. 5. 2018 Zobrazit méně