Rozhodnutí o přijetí

22. 11. 2017 Zobrazit více

Beseda s Vladimírem Hulpachem

beseda

Vzácná návštěva na základní škole

Pozvání do naší školy přijal známý český spisovatel a scénárista Vladimír Hulpach. Ve své tvorbě se věnuje především psaní pověstí, bájí a pohádek z celého světa. Je autorem populárně - naučných knih a filmových scénářů.

Besedy se zúčastnili žáci 6., 7. ročníku a děti ze čtenářského klubu. Přednáška byla velice zajímavá. Děti měly připravené otázky a pan Hulpach na ně s nadšením odpovídal. Dozvěděli jsme se, jak vůbec vzniká kniha, co musíme udělat proto, abychom se stali spisovatelem, jaký je rozdíl mezi pohádkou a pověstí nebo zajímavosti o indiánech. Donesl na ukázku spoustu svých knih, např. Co vyprávěl kalumet či Báje a pověsti z Čech a Moravy. Došlo i na čtení a rozbor jedné z pohádek.

Na závěr celé besedy vyzval V. Hulpach žáky k tomu, aby si doma četli, neboť kniha podporuje fantazii a rozvíjí naši osobnost.

Mgr. Jana Vršecká

fotografie zde