Škola ovlivňuje stravování dětí v mnoha směrech.

Jednak přispívá k pravidelnosti – a to tím, že udává dětem jistý řád. Některé děti mají stravování pravidelné právě pouze ve škole - to díky času vyhrazenému na dopolední svačinu a oběd ve školní jídelně.

To, že je dotované školní stravování levnější než individuální, je samozřejmé./st rávník hradí pouze cenu potravin/.

Školní jídelna zabezpečuje stravování mateřské i základní školy.

• Kapacita 238 strávníků.
  • V MŠ se připravují pouze přesnídávky a svačiny. Oběd je do MŠ dovážen z jídelny ZŠ.
  • Hodnocení plnění výživových dávek posuzujeme pomocí spotřebního koše.
    • Spotřební koš nám určuje Vyhláška č. 107/08 Sb., o školním stravování a je to výčet vybraných druhů potravin, které musí být v průměru denně obsaženy ve stravě dětí v určeném množství, aby byl zajištěn jejich zdravý vývoj. / sledují se tyto druhy potravin : maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny/
    • V současné době lze vařit prakticky dle jakéhokoliv receptu, který je vhodný pro dětské strávníky za předpokladu dodržení správného technologického postupu přípravy, plnění spotřebního koše potravin a finančních limitů na nákup potravin.
  • Každý měsíc ochutnáme stravu z jiné světové kuchyně
  • Ochutnávku stravy, kterou připravujeme pro Vaše děti.
  • Jídelna zajišťuje pitný režim po druhé vyučovací hodině. Ostatní přestávky mohou žáci používat pitnou vodu po celé budově ZŠ.
  • Do jídelníčku jsme vícekrát zařadili: kuskus, bulgur, tarhoňa, cizrna, quinoa, fazole adzuk, fazole mungo, ale také např. zelená čočka
  • Zahušťujeme např. hraškou

Odpovídáme na Vaše dotazy, za které děkujeme a těšíme se na další

polévky

• Polévka je součást oběda. Pro zdraví dětí velmi důležitá, už proto by ji mělo dítě alespoň ochutnat. Jestliže si jí nevezme ,nemá to vliv na vydání hlavního jídla.

přídavek

• Při normování je pro každého strávníka počítáno s jedním přídavkem /kromě masa/

konzumace ryb a luštěnin

• Velice nás těší, že našim strávníkům ryby chutnají / podáváme smažené, různé úpravy s omáčkami a plněné např. sýrem, zeleninou, medem ,hořčicí / Luštěniny podáváme jako samostatnou přílohu nebo přidáváme do různých směsí společně s masem a zeleninou i tady se zvýšil počet spokojených strávníků.